Výchovný koncert pro ZŠ

nahrávám mapu....

Datum / Dates
09/05/2018

Čas / Times
8:00

Místo konání / Address
ZŠ Francova Lhota
Francova Lhota


Popis / Description

Výchovný koncert určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, při kterém je akordeon představen jako plnohodnotný hudební nástroj, na nějž je možné zahrát neobyčejným způsobem. Akordeon je v České republice vnímán jako lidový nástroj. Mnoho lidí při dotazu „znáš akordeon?“ znejistí, většinou přesně netuší, jaký hudební nástroj si mají pod tímto označením představit. Když se zmíníme o „tahací harmonice“, napadne většinu lidí jako první tzv. „hospodská lidovka“.

Vojta Szabó se vám představí jako akordeonista – klasický, jazzový, latinsko-americký, francouzský, balkánský, věnující se šansonu i pop music. Během koncertu také uslyšíte elektrický akordeon Roland FR 8x, na který je díky speciálním efektům možné napodobit i další hudební nástroje, jako např. klavír, klarinet, mandolínu, kytaru, syntetizátory ad. Jeden hráč tak může znít jako celá kapela.

Vojtěch Szabó tímto projektem propojuje hudební výchovu s historií i zeměpisem, „prochází“ s akordeonem celý svět a interaktivně zapojuje do programu žáky z hlediště, přičemž přihlíží na nové tendence ve vzdělávání.

Účinkují: Vojtěch Szabó akordeon