Vojtech Szabó & Swingtet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vojtech Szabó – akordeon

Tomáš Honsa – kytara

Vojtěch Emmer – doprovodná kytara

Roland Hamaj – kontrabas

Kapela Swingtet vychází z odkazu velikána francouzského gypsy swingu, kytaristy Djanga Reinhardta. Django Reinhardt je považován za jednoho z nejlepších jazzových hráčů i skladatelů vůbec a vytvořil unikátní virtuosní styl hry „jazz manouche”, známý také jako „gypsy swing.” Oblíbenými rytmy jazz manouche jsou: swing, bossa-nova. samba, latin, valse musette, groove, chanson.

Vojtech Szabó hraje s kapelou Swingtet v klasickém obsazení. Repertoár zahrnuje jak tvorbu Djanga Reinhardta, tak vlastní tvorbu. Swingtet se ale nebojí zařadit i světové popové hity či vážnou hudbu upravenou do swingové podoby.

Gypsy swingem se proslavili umělci jako Stephane Grappelli, Edith Piaf, Stochelo Rosenberg, Tchavolo Schmitt, Gus Viseur nebo také současná zpěvačka ZAZ.

Vojtech Szabó hraje s kapelou Swingtet v klasickém obsazení. Repertoár zahrnuje jak tvorbu Djanga Reinhardta, tak vlastní tvorbu. Swingtet se ale nebojí zařadit i světové popové hity či vážnou hudbu upravenou do swingové podoby. Nejen díky pestrému repertoáru je hudba Swingtetu ideální jak pro sólový koncert, tak také na firemní večírky.